Přejít k hlavnímu obsahu

Snadná a rychlá implementace a integrace

Drupal je modulární platforma s širokou vývojářskou komunitou, a tak téměř vše, co od redakčního systému očekáváte, je pro vás připraveno ještě před tím, než o něm vůbec začnete uvažovat. Drupal podporuje snadnou integraci se sociálními sítěmi, personalizaci, kontrolu spamu, řízení workflow a tisíce dalších funkcionalit již v základu. Vše ostatní je možné snadno upravit na míru přesně podle vašich představ. Přechod na Drupal je více než snadný.

Coding Standards: Kód přečte každý

Jistě to také znáte. Přijdete ke kódu, který zůstal po vašem kolegovi-předchůdci a po prvním studiu zápisu kódu s pláčem nebo nadávkami schováváte hlavu do dlaní. Vývojáři Drupalu bojují proti kreativitě v zápisu kódu pomocí Coding Standards. Jedná se o sérii více či méně důležitých pravidel pro správnou syntaxi a dobrou čitelnost kódu. Více na https://drupal.org/coding-standards

SASS: Drupal zvládá složité projekty

Pokud se zaměřujete na velké a komplexní projekty, je SASS nedocenitelným pomocníkem. SASS je CSS preprocesor, díky kterému se vývoj CSS stává rychlejší, přehlednější a kompaktnější. Mezi jeho hlavní funkce patří:

Variables (Proměnné) – Pokud pak chcete např. změnit barvu 15 prvků, nemusíte hledat 15 CSS selektorů, prostě přepíšete hodnotu proměnné.

Pokročilá práce s formuláři

Drupal nabízí spoustu modulů pro práci s formuláři (přičemž nejznámější je Webform https://drupal.org/project/webform), ale při vývoji řešení na míru oceníte i dvě další funkce, které se vám budou hodit.

Háčky hook_form_alter a hook_form_validate vám umožní si automaticky upravovat vygenerované formuláře Drupalem (a to jak hromadně formuláře určitého typu, tak jednotlivě s využitím hook_form_FORM_ID_alter), zároveň nabízí jejich speciální validaci.

Snadná implementace médií

Média vládnou světu a Drupal vládne médiím! Vytváření galerií, úpravy obrázků, drag n drop nahrávání, spolupráce se vkládáním videí mnoha poskytovatelů, audio přehrávače, exporty do RSS, dokonce i modul pro internetové rádio vysílání. K tomu přidejte spolupráci se sociálními sítěmi, moduly pro hodnocení obsahu a můžete si díky Drupalu vytvořit mediální portál. Na tohle je Drupal opravdu dobrý!

Distribuce: startup kity i balíčky pro pokročilé portály

Jak již bylo nespočetněkrát zmíněno, Drupal je modulární systém. Jeho variabilita tedy nezná hranic. Drupaloví nadšenci však dostali geniální nápad připravit distribuce s předinstalovanými moduly. Časem vzniklo mnoho distribucí zaměřených na určitou sféru. Díky tomu lze zrychlit vývoj komplexních řešení. Mezi kategorie, na které se distribuce zaměřují, patří zpravodajství, intranety, e-shopová řešení, sociální weby, mediální obsah a mnoho dalších.

SEO friendly web: lepší vyhledatelnost díky Drupalu

Web bez návštěvníků je jako svíčková bez šesti – není to prostě ono. Pojem SEO se stal již velmi populární. Skrývají se pod ním nástroje a metodiky na podporu vyhledatelnosti webu a nikoho jistě nepřekvapí, že Drupal jich má k dispozici celou řadu. Silným nástrojem, který ocení každý správce, je možnost nastavení automatického generování podpůrných atributů – url adres, meta tagů, kanonických url, titulků, og tagů. Samozřejmostí je zajištění správné sémantiky webových stránek.

Vícejazyčný web i překlad SEO

Pro firmy, které mají ambice dobýt trhy i v jiných zemích, jsou vícejazyčné webové stránky prakticky nutnost. A Drupal s tím počítá. Pomocí správných modulů a postupů lze nastavit intuitivní provázanost jazykových verzí. Redaktoři pak jen vytvoří obsah v původním jazyce, kliknou na „Přeložit“ a o více se nemusí starat. Samozřejmostí je i překlad rozhraní, který využijete třeba pokud máte redaktory z jiných koutů světa. Velmi užitečná jsou taktéž nastavitelná specifická pravidla pro generování SEO v závislosti na jazyce.

Subscribe to jednoduchost

Chci vědět víc o Drupalu!

Chci vědět víc o Drupalu!