Přejít k hlavnímu obsahu

Navrhneme pro váš Drupal specializované hostingové řešení. Stabilní a plně funkční.

Máme více než desetileté zkušenosti s vývojem a provozem velkých projektů na Drupalu. Mezi ty největší patři například web ČT24 - Česká Televize, weby mediální skupiny FTV Prima, web pro IT fanoušky Diit.cz nebo skupina webových stránek Českého Rozhlasu.

Klíčové faktory našeho Drupal hostingu

 • Vysoký výkon a široká dostupnost.
 • Monitoring + Helpdesk 24/7.
 • Cloudové high availability řešení.
 • Možnost škálování výkonu dle aktuální potřeby webu.
 • Podpora různých verzí PHP 7.1, 7.0, 5.4, 5.2.
 • Zabezpečení webu přes HTTPS.
 • Moderní technologie IPv6, HTTP/2.
 • Možnost přípravy prostředí pro vývoj testování nového kódu před nasazením do produkce.
 • Široký tým administrátorů.
 • Dlouhodobá zkušenost s provozem malých i velkých webů.

Hosting pro malé weby

Provozujeme několik desítek „malých“ webů. Z velké části jsou to firemní stránky: www.rmol.cz, www.animobohemia.cz nebo mikro stránky a tematické weby sloužící k propagaci firmy nebo produktu: www.zivottrubky.cz, www.zaparkovatuletiste.cz.

Hosting malých webů je často spojen s pomocí klientovi při registraci domény, nastavení DNS, správě Google Analytics, e-mailové správě a při dalších drobných IT pracích, na které klient sám nestačí.

Hosting pro středně velké weby nebo e-shopy

Pojmem středně velké weby označujeme weby, které mají za den více než 15 000 zobrazených stránek. U těchto webů pro rychlou odezvu používáme pokročilé metody cachování obsahu a kódu pomocí softwaru, jako je Ngingx, Memcache, Reddis či Drupal boost. Weby bedlivě monitorujeme; v případe zpomalení webu či problému se zobrazením stránek okamžitě hledáme příčinu, kterou buď odstraníme, nebo upozorníme programátora webu, pokud je problém způsoben kódem stránky.

E-shop: https://tradag.cz/
Tematický web: https://www.cestovinky.cz/

Hosting pro velké weby

Velké weby se obecně provozují na desítkách až stovkách serverů. Účelem je rozložení zátěže webu mezi vícero serverů. K tomu se používá tzv. cluster (česky svazek) řešení. Základ našeho clustru je postaven v programu Corosync a PaceMaker. Z našeho portfolia na to však umíme využívat i software, jako je Nginx, MySQL Galera Cluse a HACluser.

Drupal je výpočetně jeden z nejnáročnějších webových systému. Weby s velkou návštěvností se neobjedou bez cachování jak PHP výpočtu, tak i cachování vygenerované stránky. Pro cachování PHP výpočtů používame software Memcache nebo Redis. Vygenerované stránky se obvykle cachují na web serveru, k tomu máme Nginx nebo Varnish a dříve se hodně používal i Squid server. Ideálním stavem je, aby re-validace cache probíhala na pozadí. Tím zajistíme, že webové stránka se návštěvníkovi zobrazuje okamžitě.

U hostingu velkých webů je důležité naplánovat, jakým způsobem se bude vyvíjet a testovat kód. Programátoři mají vytvořené vývojové a testovací prostředí, kde mohou svůj kód před nasazením vyzkoušet na produkčních serverech. Architektura testovacího prostředí vždy odpovídá provoznímu hostingu.

Automatický monitoring a jeho vyhodnocování je bezpodmínečnou nutností. Sledujeme funkčnost a zatížení serverů a jednotlivých aplikací. Do této činnosti spadá i sledování správného zobrazení stránky, ideálně z několika různých lokalit.

Známé a velké weby jsou často lákadlem pro internetové útočníky a hackery, kteří se chtějí úspěšným útokem zviditelnit. Proto děláme pravidelné aktualizace samotného Drupal jádra a snažíme se být vždy připraveni na DDOS útoky, jejichž cílem je vyřazení webu z provozu.

Některé námi provozované velké drupalovské weby:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24
https://www.irozhlas.cz/
https://www.diit.cz/

Vy se ptáte a my odpovídáme

 • Jakou zkušenost máte s provozováním webů s vysokou návštěvností?
  Provozujeme jedny z nejnavštěvovanějších webů v České republice: zpravodajský web České televize ČT24, weby televize Prima a weby Českého rozhlasu. Při běžném provozu zobrazují miliony stránek denně. Při mimořádných zpravodajských událostech (volby, pád letadla, teroristický útok) nebo po skončení oblíbeného pořadu (Prostřeno) se počet připojených návštěvníků pohybuje v řádech desítek tisíc.
 • Zvládnete splnit naše speciální technické požadavky na provoz webových stránek?
  Nejspíš ano. Naši programátoři jsou v pravidelném kontaktu s administrátory webových serverů. Díky tomu máme servery přizpůsobené konkrétním požadavkům jednotlivých webů. Dlouhodobě spolupracujeme i s externími programátory České televize a Českého rozhlasu a při konfiguraci serverů reflektujeme jejich požadavky. Pro programátory jsme také připravili a spravujeme testovací a vývojové prostředí.
 • Monitorujete dostupnost webových stránek?
  Ano, všechny naše servery jsou pod nepřetržitým monitoringem. U velkých projektů se online monitoruje i rychlost zobrazení stránky a správná forma stránek.
 • Používáte nějaké HA ( high availability ) technologie pro dosažení vysoké dostupnosti webů?
  Ano, webové i databázové servery, stejně jako další softwarové komponenty hostingu, provozujeme v HA konfiguraci. K tomu používáme OpenSource technologie, jako jsou Nginx, Corosync, PaceMaker nebo Docker.
 • Dokážete weby ochránit před útoky z internetu?
  S dodavatelem internetové konektivity (ISP) spolupracujeme na ochraně serverů před DDOS útoky.
 • Pomůžete mi s přesunem mého webu od současného provozovatele?
  Ano, zařídíme přesun webu od současného provozovatele. Nejprve uděláme analýzu webu, zjistíme jaká verze PHP je pro web nejlepší, jak je web náročný a identifikujeme zranitelná místa. Podle analýzy pak pro web vybereme nejlepší možný typ hostingu. Uděláme testovací kopii webu na náš hosting, kde web vyzkoušíme. Ve finální fázi web přesuneme - bez ztráty dat a s minimální délkou odstávky.

  V minulosti jsme k nám přesunuli i weby, které předchozí správce již nechtěl provozovat, protože byly zavirované nebo na ně opakovaně směřovaly silné DDOS útoky.
 • Můžete mi pomoc i s úpravami a vývojem mého webu?
  Máme široký tým schopných programátorů. Většinu webů, Drupal webů, které hostujeme jsme i programovali.