Přejít k hlavnímu obsahu

Drupal 7 je open source redakční systém. Drupal se jako nástroj pro tvorbu webových portálů a prezentačních stránek těší nespočetné přízni uživatelů i vývojářů. Díky své škálovatelnosti a modifikovatelnosti se hodí pro velkou škálu účelů a pomáhá tak dosahat cílů všech, kteří se rozhodnou využít jeho služeb.

Trochu čísel

Drupal 7 je v současné době nejrozšířenější verze tohoto open source redakčního systému. První oficiální produkční verze byla spuštěna 5. ledna 2011 a od té doby její popularita stále roste. V současné době (červenec 2014) Drupal 7 tvoří základní kámen pro více než 800 000 webových portálů, což je více než 60 % stávajících Drupal řešení.

Mezi nejznámější webové stránky, které využívají Drupal 7, je např. Twitter.com, Examiner.com, Worldbank.org, University of technology Sydney atd. Jedná se o nejprogresivněji se vyvíjející systém, který den co den ukusuje větší porci koláče na trhu.

Výhody

Drupal 7 v současné době splní veškerá vaše očekávání. V tuto chvíli se jedná o systém, který dosáhl nejlepšího věku. Za pomoci obrovské základy dobrovolnických vývojářů odladil dětské nemoci, stabilizoval se, zefektivnil. K dispozici je několik tisíc volně dostupných modulů. 

Tím, že si Drupal 7 získal takovou podporu, je samozřejmé, že jeho podpora bude pokračovat i do budoucna. Související tématem pro Drupal (nejen verzi 7) je výborná dokumentace a související diskuze a fóra. Je velmi nepravděpodobné, že naleznete takový problém, který již nebyl vyřešen nebo by vám na něj nikdo neodpověděl.

Uživatelská radost

Přidat článek do výpisu novinek na 2 kliknutí? Nahrát fotku novinky přetáhnutím z vašeho počítače? Nasdílet obsah přímo na sociální sítě? Hodnotit obsah? Dělat průzkumy pomocí sofistikovaných anket? Nic z toho není v Drupalu problém. Právě v uživatelském rozhraní udělal Drupal 7 oproti předchozím verzím velký pokrok. Také proto je Drupal 7 tak oblíben u mediálních a zpravodajských serverů

Spravujeme obsah

Dostáváme se k nejsilnější zbrani celého systému. Vezměme si příklad, že máte firmu a chcete přidávat několik typů obsahu

  • stránka pro statické stránky, které se moc nemění (O nás, Kontakty atpod.),
  • aktualita – novinka ze světa vašeho zaměření, nová technologie, či PFko do nového roku,
  • reference
  • galerie – nahrání fotografií v kompaktní fotogalerii
  • událost v kalendáři – např. školení, promo akce

A to samozřejmě není problém! Správu každého typu můžete přiřadit jiným uživatelům. Nebo můžete nastavit, že galerii vytvoří sekretářka, ale před vydáním na web ji musí schválit šéf oddělení. Ať už preferujete jakýkoli postup práce s obsahem, Drupal 7 vám bude schopen vyjít vstříc.

Výkon především

Jak již vyplývá ze zmiňovaných referencí, Drupal 7 si libuje také ve velkých projektech. Pomocí nástrojů zvládne obsluhovat obrovské množství návštěvníků v jednu chvíli. 

Proč Drupal 7?

Protože zvládne vaše nároky. Ano, Drupal 8 již je za dveřmi, ale toho pravděpodobně čekají ony dětské nemoci. Drupal 7 si již podmanil vývojářskou komunitu, nabízí k dispozici nespočet modulů, které umožní realizaci velmi specifických nároků. A jeho podpora bude ještě dlouhou dobu velmi kvalitní. Zároveň je důležité zmínit, že Drupal „nehodí nikoho přes palubu“, a proto připravuje nástroje na migraci všech dat na nové verze. Proto chcete-li v současné chvíli kvalitní web, je Drupal 7 tou správnou volbou. 

Chci vědět víc o Drupalu!