Přejít k hlavnímu obsahu

Webové stránky OA Praha jsou webovou prezentací obchodní akademie sídlící v Praze 9 a obchodního institutu sídlícího v Praze 5. Obchodní akademie se zabývá vzděláváním v oblasti mezinárodního obchodu, multimediální komunikace. V rámci obchodního institutu můžete absolvovat rekvalifikační a vzdělávací kurzy, jazykové kurzy nebo se můžete zúčastnit workshopů a příprav pro jazykové certifikáty.

Drupal byl zvolen pro svoji jednoduchost a rychlost nastavení. Díky kategoriím článků a stránek se publikace nových textů stává hračkou pro každého. Web OA Praha podporuje 2 jazykové mutace - českou a anglickou, přičemž je zajištěno, že v obou mutacích lze prohlížet web s rozdílnou strukturou.

Přehledný web pro střední školu

Naším zadáním bylo vytvořit poutavý a přehledný design, klient si ale nepřál příliš zasahovat do stávající struktury webu. Nejprve jsme proto navrhli wireframe, na základě kterého se pečlivě rozmyslelo rozmístění jednotlivých prvků a provázání všech podstránek. Celý web je tak rozdělen na části "Obchodní institut" a "Obchodní akademie", pro které je zobrazováno kontextové menu, takže návštěvník není zahlcen informacemi, které nepotřebuje. Podařilo se také vymyslet způsob, jakým vyzdvihnout pro školu důležité oblasti. Díky rozcestníkové hlavní stránce má návštěvník možnost rychle nalézt sekci, kterou hledá. Samozřejmostí je kontaktní formulář či implementace moderní galerie.

Použité technologie

  • CMS Drupal 6
  • PHP, webserver Apache, MySQL databáze
  • vícejazyčné mutace
Chci vědět víc o Drupalu!