Blog

Dnes se v drupalu podíváme na základní programování vlastního (custom) modulu s formulářem. Spousta technických řešení formulářů v Drupalu si vystačí pouze s moduly již vytvořenými Drupal komunitou. Co však dělat pokud klient požaduje řešení vlastního formuláře takříkajíc "na míru"? To se dozvíte v této sérii článků, která se bude zabývat implementacemi jednoduchých formulářů v Drupalu.

Jak známo, Drupal kromě kvalitního CMS poskytuje také možnosti využít jeho bohatého frameworku. „Bastlit“ vlastní moduly není žádný problém, ale pokud budete chtít programovat na úrovni, případně pracovat ve větším teamu vývojářů, neobejdete se bez znalosti Drupal coding standards.

V prvním díle Levný vývoj nebo levný provoz? Obojí! jsme přemýšleli o dvou rozporuplných požadavcích na vývoj - provozní rychlost a rychlost vývoje.

Vývojář Marek si pro vás, milí čtenáři, připravil zamyšlení na pokračování. Aneb trochu filozofického zamyšlení ještě nikdy nikomu neublížilo.

Při každém rozhodnutí ohledně architektury software se jako jeden z faktorů řeší i dilema optimalizace versus obecnost. 

Názory vývojářů jsou krásná věc, ale v rámci budoucího zlepšování jsme se zeptali i uživatelů redakčního systému Drupal na zpětnou vazbu. Oslovili jsme proto šéfredaktora portálu Cestovinky.cz Honzu Švestku, aby nám pověděl, jak se jeho týmu s Drupalem pracuje při správě jejich portálů.
Aby webový projekt byl považován za úspěšný, musí splňovat 3 následující charakteristiky...

Dneska si ukážeme velmi jednoduchou funkcionalitu full-textového vyhledávání ve výsledcích Views. Samozřejmě jsme si vědomi, že možností vyhledávání se nabízí hned několik. Nejen defaultní Search modul, který se ukrývá v jádře Drupalu, vám poskytne taktéž nápomocné funkce.

Hned na úvod přiznám, že tento článek není primárně určen pro zkušené vývojáře, kteří tráví veškerý svůj čas ponoření do programování. Mým cílem tentokrát je ukázat i ostatním uživatelům, že formuláře v Drupalu mohou mít daleko širší užití než jen odesílání e-mailu.

Nedávno jsem pro klienta tvořil web, který je v současné době k dispozici v 7 jazycích. Možností, jak na Drupalu zprovoznit vícejazyčný web s plně provázaným obsahem, je několik. Návodů, tipů a rad jak na to se v internetových vodách povaluje nepřeberně.