Blog

Dnes se v drupalu podíváme na základní programování vlastního (custom) modulu s formulářem. Spousta technických řešení formulářů v Drupalu si vystačí pouze s moduly již vytvořenými Drupal komunitou. Co však dělat pokud klient požaduje řešení vlastního formuláře takříkajíc "na míru"? To se dozvíte v této sérii článků, která se bude zabývat implementacemi jednoduchých formulářů v Drupalu.
V tomto díle tématických modulů si představíme moduly, které nám určitým způsobem mohou pomoci při úpravách zobrazení výpisů obsahu na webu a tím nám web pomáhají efektivně a rychle stavět do částí.

Jak známo, Drupal kromě kvalitního CMS poskytuje také možnosti využít jeho bohatého frameworku. „Bastlit“ vlastní moduly není žádný problém, ale pokud budete chtít programovat na úrovni, případně pracovat ve větším teamu vývojářů, neobejdete se bez znalosti Drupal coding standards.

Stává se vám, že založíte formulář a spameři vám ho ihned zcela zahltí? Máte po krk nájezdů internetových botů a nesmyslných odpovědí? Drupal vás těchto starostí navždy zbaví! Stačí si vybrat jeden z několika volně dostupných modulů pro kontrolu reálných uživatelů.

V prvním díle Levný vývoj nebo levný provoz? Obojí! jsme přemýšleli o dvou rozporuplných požadavcích na vývoj - provozní rychlost a rychlost vývoje.

Článek o tvorbě uživatelských manuálů očima vývojáře. Moderní pojetí tvorby manuálů už pomalu opouští klasická řešení, která produkují rozsáhlé a nepřehledné dokumenty. Tyto dokumenty se dají nahradit moderním řešením v podobě interaktivních nápověd. Opusťte svět odstavců a dlouhých textů a vydejte se s vývojářem Hynkem do světa bublinek a interaktivních kroků.

Vývojář Marek si pro vás, milí čtenáři, připravil zamyšlení na pokračování. Aneb trochu filozofického zamyšlení ještě nikdy nikomu neublížilo.

Při každém rozhodnutí ohledně architektury software se jako jeden z faktorů řeší i dilema optimalizace versus obecnost. 

Názory vývojářů jsou krásná věc, ale v rámci budoucího zlepšování jsme se zeptali i uživatelů redakčního systému Drupal na zpětnou vazbu. Oslovili jsme proto šéfredaktora portálu Cestovinky.cz Honzu Švestku, aby nám pověděl, jak se jeho týmu s Drupalem pracuje při správě jejich portálů.
Aby webový projekt byl považován za úspěšný, musí splňovat 3 následující charakteristiky...