Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší hosting pro Drupal? Tohle všechno by měl umět

Jste rozhodnuti využít pro svůj webový projekt Drupal, ale nejste si jisti, jaký vybrat hosting. Naprosto běžná situace, která však má zcela zásadní vliv na to, jaký bude výsledek projektu. Jednoduše vygooglíte a získáte tisíce výsledků. Je přirozené, že budete jako první parametr v tomto nepřeberném množství odkazů porovnávat ceny. A právě v tomto okamžiku je třeba si uvědomit jednu zásadní věc. 

Nekupovat zajíce v pytli

Pro Drupal existují dva druhy hostingu. Jeden, zpravidla ten levnější, nabízí mimo jiných platforem, náhodou také sám Drupal. A ten druhý sena něj přímo specializuje. Je to dáno tím, že jedinými základními požadavky pro chod systému je PHP a MySQL, což splňuje každá hostingová společnost, avšak to ještě neznamená, že využívá jeho úplný potenciál. 

Co je tedy hlavním argumentem, hovořícím ve prospěch společností se specializací na hosting?

Lepší infrastruktura serverů

Správná optimalizace infrastruktury serveru pro provoz webových stránek běžících na Drupalu – to je základní předpoklad k tomu, aby mohly být efektivně implementovány všechny vymoženosti a web jako takový mohl být využit ve své plné síle.

Vyšší rychlost

Díky silným cachovacím nástrojům, jako jsou memcache, varnish a další, dokáží vymáčknout z Drupalu maximum, aby dosáhly nejvyšší rychlosti i během špičky.

Lepší podpora

Podpora pro klienty je zrcadlem know-how hostingové společnosti. Jedině díky znalostem Drupalu, všech jeho kladů, záporů a širším souvislostem, jsou schopni nabídnout efektivní řešení každé situace.

Předinstalované nástroje

Některé hostingy zahrnují již od počátku možnost využití CLI nástrojů pro sofistikovanější správu systému jako jsou Drush, Composer nebo Git.

Vyšší bezpečnost a kompatibilita

Propojení s komunitou je zásadním předpokladem toho, aby byl zajištěn okamžitý přístup k nejnovějším bezpečnostním aktualizacím, patchům a preventivním upgradům serverů. Díky tomu jsou majitelé webů připraveni na jeho nové verze.

Jak poznat ideální drupal hosting s přidanou hodnotou?

Jaké jsou základní znaky kvalitního hostingu? Tady je malý výčet:  

  • Nechlubí se nízkou cenou na prvním místě: Nízká cena je zpravidla vykoupena nedostatečnou optimalizací, která je pro kvalitu každého projektu nezbytná. Díky různým podpůrným a optimalizačním nástrojům je možné dosáhnout vyššího výkonu i na menší HW základně. 
     
  • Nebojí se spravovat váš Drupal: Jedním z nejlepších výsledků každého webu je jeho růst. Ten však nelze dlouhodobě zvládnout bez odborné správy. Máte-li možnost u hostingové společnosti objednat také komplexní správu svého projektu, jde zpravidla o záruku dlouhodobé bezpečnosti, optimalizace, vylepšování a uživatelských zkušeností.  
     
  • Nabídne custom komponenty přesně na míru: Systém je především o individualizaci. Komunita neustále roste a custom komponenty přináší stále nové možnosti. Jedině tým, který tím žije, se může podílet na tomto růstu. Nabídka individuálních komponentů, sestavených přesně na míru specifickým požadavkům projektu umožní vymáčknout z Drupalu maximum!
     
  • Dokáže migrovat: Migrace z jiné platformy na Drupal, nebo migrace ze zastaralé verze na nový Drupal, jsou specializované procedury. Jen společnost s patřičnými zkušenostmi a zázemím si může dovolit nabídnout takto náročnou službu. 

Chci vědět víc o Drupalu!

Chci vědět víc o Drupalu!