Přejít k hlavnímu obsahu

Drupal vám ušetří přebytečné starosti. Jeho vývoj totiž probíhá kontinuálně již více než 13 let, takže je odladěný do posledního detailu. Vyznačuje se mimořádnou stabilitou a dělá přesně to, co od něj očekáváte: zajišťuje, že váš web funguje.

05. 03. 2015

K provozování Drupalu je potřeba webový a databázový server. Obojí samozřejmě možno i v open source řešení, tedy žádné náklady na licence. Pro Drupal je minimálním požadavkem PHP 5.2.5 (5.3 doporučeno), pro Drupal 8 je minimálním požadavkem verze 5.4.

Drupal nativně spolupracuje s databázemi MySQL 5.0.15 nebo vyšší, PostreSQL 8.3 nebo vyšší, SQLite 3.3.7 nebo vyšší. Microsoft SQL Server či Oracle jsou podporovány díky dodatečným modulům.

05. 03. 2015

Fanouškovská základna čítá již více než 1 000 000 registrovaných členů. A protože to jsou doopravdy fanoušci, obecně velmi rádi pomáhají. Trpělivě odpovídají na dotazy, doporučují vhodná řešení, opravují chyby v modulech, navrhují nové features. A co víc, dvakrát až třikrát do roka se koná velká konference DrupalCon, což je úžasná příležitost pro všechny se zálibou v Drupalu. Potkáte zde velké množství lidí, se kterými si máte co říct, dozvíte se neuvěřitelné množství informací a v neposlední řadě můžete udělat další krok ve své kariéře. 

05. 03. 2015

Správci webu obvykle mají rádi přehled o tom, co se s jejich stránkami děje. Drupal nativně podporuje logovací funkce pro rozmanitou řadu událostí. Můžeme tak lehce vidět přehled chybových zpráv (chyby 403, 404), ale i záznamy týkající se obsahu nebo chování uživatelů. V administračním rozhraní lze intuitivně filtrovat zprávy podle zaměření a/nebo závažnosti chyby. Administrátorům se tak výrazně zrychlí hledání příčin případných problémů.

05. 03. 2015