Přejít k hlavnímu obsahu

Coding Standards: Kód přečte každý

Jistě to také znáte. Přijdete ke kódu, který zůstal po vašem kolegovi-předchůdci a po prvním studiu zápisu kódu s pláčem nebo nadávkami schováváte hlavu do dlaní. Vývojáři Drupalu bojují proti kreativitě v zápisu kódu pomocí Coding Standards. Jedná se o sérii více či méně důležitých pravidel pro správnou syntaxi a dobrou čitelnost kódu. Více na https://drupal.org/coding-standards

Systémové požadavky

K provozování Drupalu je potřeba webový a databázový server. Obojí samozřejmě možno i v open source řešení, tedy žádné náklady na licence. Pro Drupal je minimálním požadavkem PHP 5.2.5 (5.3 doporučeno), pro Drupal 8 je minimálním požadavkem verze 5.4.

Drupal nativně spolupracuje s databázemi MySQL 5.0.15 nebo vyšší, PostreSQL 8.3 nebo vyšší, SQLite 3.3.7 nebo vyšší. Microsoft SQL Server či Oracle jsou podporovány díky dodatečným modulům.

Snadná implementace médií

Média vládnou světu a Drupal vládne médiím! Vytváření galerií, úpravy obrázků, drag n drop nahrávání, spolupráce se vkládáním videí mnoha poskytovatelů, audio přehrávače, exporty do RSS, dokonce i modul pro internetové rádio vysílání. K tomu přidejte spolupráci se sociálními sítěmi, moduly pro hodnocení obsahu a můžete si díky Drupalu vytvořit mediální portál. Na tohle je Drupal opravdu dobrý!

Cache: Efektivní využití hardwaru

Nikdo nerad čeká na načtení stránky. Vypovídá o tom i fakt, že čím pomalejší web je, tím menší je jeho schopnost přinášet zisk. Existuje mnoho metodik, jak zrychlit načítání webu a jednou z nich je i nákup výkonnějšího železa. Pokud ale využíváte Drupal, celý problém lze řešit z daleko menšími náklady: naši specialisté umí nastavit systémy cacheování obsahu stránek, díky čemuž budete využívat váš hardware efektivně a nebude nutné přikupovat další.

SEO friendly web: lepší vyhledatelnost díky Drupalu

Web bez návštěvníků je jako svíčková bez šesti – není to prostě ono. Pojem SEO se stal již velmi populární. Skrývají se pod ním nástroje a metodiky na podporu vyhledatelnosti webu a nikoho jistě nepřekvapí, že Drupal jich má k dispozici celou řadu. Silným nástrojem, který ocení každý správce, je možnost nastavení automatického generování podpůrných atributů – url adres, meta tagů, kanonických url, titulků, og tagů. Samozřejmostí je zajištění správné sémantiky webových stránek.

Úspora nákladů

S Drupalem především ušetříte – jeho licence je totiž zcela zdarma. Kromě toho jej lze snadno optimalizovat tak, aby vyžadoval jen minimum výpočetního výkonu. Profesionální publikování ještě nikdy nebylo tak dostupné.

Vícejazyčný web i překlad SEO

Pro firmy, které mají ambice dobýt trhy i v jiných zemích, jsou vícejazyčné webové stránky prakticky nutnost. A Drupal s tím počítá. Pomocí správných modulů a postupů lze nastavit intuitivní provázanost jazykových verzí. Redaktoři pak jen vytvoří obsah v původním jazyce, kliknou na „Přeložit“ a o více se nemusí starat. Samozřejmostí je i překlad rozhraní, který využijete třeba pokud máte redaktory z jiných koutů světa. Velmi užitečná jsou taktéž nastavitelná specifická pravidla pro generování SEO v závislosti na jazyce.

Subscribe to úspora

Chci vědět víc o Drupalu!

Chci vědět víc o Drupalu!