Skip to main content
Drupal šablony pro malé firmy

Drobní podnikatelé a jiné menší firmy většinou musí vynakládat poměrně velké úsilí k získání nových klientů či zákazníků. Významnou úlohu v tomto ohledu hraje webová prezentace podniku, přičemž je potřeba mít neustále na paměti, že jedním z jejich nejdůležitějších aspektů je co nejlepší uživatelský prožitek. S tímto prožitkem je do značné míry spjat design webu, jehož tvorba nemusí být zrovna levnou záležitostí. V případě drobných podnikatelů však dramatické investice právě do webdesignu nepřicházejí mnohdy v potaz.

Zde přichází na řadu Drupal, který uživatelům nabízí obrovské množství šablon, z nichž je celá řada zdarma a pro účely byznysu naprosto dostačující. V tomto článku se zaměříme na jednoho z významných přispěvovatelů šablon na Drupal.org, a to společnost Zymphonies zabývající se ve velké míře právě webdesignem, kdy dokáže vytvořit kreativní, ale zároveň uživatelsky přívětivé řešení. Zymphonies nabízí celou řadu témat z různých oblastí podnikání. V následujících řádcích si představíme pět vybraných oblastí podnikání s příkladem konkrétní šablony, kterou lze použít.

1. Restaurační a pohostinské služby

Restaurant Zymphonies Theme

Restauraci či jiné obdobné zařízení si dnes může založit kdekdo. Avšak udělat z ní úspěšný podnik je vzhledem k ostré konkurenci nelehká záležitost. Efektivní webová prezentace je tak na místě. Řešením může být využití šablony „Restaurant Zymphonies Theme“, která především reflektuje současný trend nárůstu podílu vyhledávání přes mobilní zařízení.

Jedná se o šablonu disponující čistým a elegantním vzhledem a několika bloky určenými k zobrazování nabídky jídla či nápojů. Za zmínku stojí také možnost tvorby custom slideru (množství nahraných obrázků je přitom neomezené) a custom menu a možnost zobrazení doplňkových informací v hlavičce, jako jsou kontaktní údaje či prokliky na sociální sítě. Šablona pracuje s Bootstrap v3 a frameworkem Compass.

  • Hledáte efektivní řešení na míru? Pro naše programátory zabývající se vývojem custom modulů to bude hračka!
Drupal šablona - restaurace

2. Stavitelství

Construction Zymphonies Theme

Stále se můžeme setkat s celou řadou řemeslníků, kteří se rozhodli pracovat „na vlastní pěst“ a jako ústředí firmy jim slouží vlastní dům. To poslední, co tito jedinci budou pravděpodobně chtít, je vynakládat velké částky za webovou šablonu či se o webdesign ještě jinak složitě starat. Za zvážení určitě stojí šablona „Construction Zymphonies Theme“, která byla navržena speciálně pro ty, jež se zabývají poskytováním služeb právě v oblasti stavitelství. Je plně responzivní, využívá Bootstrap a framework Compass a disponuje několika variantami dynamického rozložení home page. Výjimkou není ani tvorba custom slideru či možnost promítnout na stránkách výčet partnerů nebo klientů.

Drupal šablona - stavitelství

 

  • Nezabýváte se stavitelstvím, ale provozujete doma autoservis? Vyzkoušejte šablonu „Car Zymphonies Theme

3. Móda

Fashion Zymphonies Theme

V posledních letech se poměrně často setkáváme s lokálními prodejci módy, především té pomalé (tzv. slow fashion) a udržitelné. S rostoucí nabídkou obdobných produktů – a tedy i sílící konkurencí – je nutno myslet na zviditelnění vlastního byznysu.

K tomu skvěle poslouží šablona „Fashion Zymphonies Theme“, která pracuje s Bootstrap v4 a frameworkem Compass, je plně responzivní a nabízí několik možností rozložení home page. Samozřejmostí je také možnost tvorby custom slideru bez limitace množství nahraných obrázků a propojení se sociálními sítěmi. 

Drupal šablona - móda

4. Krása a zdraví

Beauty Salon Zymphones Theme

Jak již název samotný napovídá, šablona „Beauty Salon Zymphones Theme“ je určena především těm, kteří se zabývají službami souvisejícími s krásou a zdravím; jednat se přitom může například o služby kadeřnické, kosmetické, masážní atp. Výhodou šablony je především to, že obsahuje všechny podstatné prvky, které k propagaci právě takovýchto služeb potřebujete. Navíc bere v potaz rostoucí počet uživatelů přicházejících z mobilních zařízení, a je tak plně responzivní

Umožňuje tvorbu custom slideru, pracuje s frameworkem Compass a Bootstrap v4 a nabízí různé varianty rozložení home page. Samozřejmostí je propojení se sociálními médii, které hrají v tomto odvětví – především v souvislosti s uživatelskými recenzemi – důležitou roli.
 

Drupal šablona - beauty

5. Prodej skrze e-shop

Shoppe Zymphones Theme 

Šablona „Shoppe Zymphones Theme“ je ideálním řešením pro provozovatele e-shopů. Vyznačuje se vysokým výkonem, dynamikou a rozsáhlými možnostmi customizace, díky níž lze vytvořit unikátní řešení. Šablona je navíc plně kompatibilní s Drupal Commerce modulem

Mezi další prvky, kterými disponuje, patří stejně jako v předchozích případech:

  • responzivita, resp. mobilní použitelnost, 
  • bootstrap v4,
  • propojení se sociálními sítěmi, 
  • custom slider, 
  • různé typy rozložení home page aj.

Přečtěte si také!

Drupal šablona - commerce

Více šablon je k nalezení na oficiálních stránkách společnosti Zymphonies, kde si lze ve filtru kategorie („Category“) vyselektovat vybranou oblast podnikání. Selektovat lze také podle toho, pro jakou verzi Drupalu je šablona určena, či dle určitých prvků, kterými má být šablona vybavena.