Přejít k hlavnímu obsahu
Drupal šablony

Design a celková atraktivita webu je to první, čeho si návštěvník při vstupu na vaše stránky všimne, a současně rozhodne o tom, zda na webu návštěvník zůstane či nikoliv. Zajisté jste tento jev zaznamenali i u sebe – vstoupíte-li na stránky, jež svým vzhledem připomínají spíše motiv vytvořený v malování, nehledíte na obsah webu a raději odejdete, neboť se domníváte, že obsah je stejně zastaralý jako právě design. Kvalitní obsah tedy není to jediné, co je nutné při tvorbě webu zvážit.

V následujících řádcích vám přinášíme několik tipů na vhodné šablony pro e-commerce. Konkrétní výběr pak už záleží pouze na vašich preferencích, osobním vkusu a zčásti i na povaze prodávaných položek.

V jednoduchosti je krása

Preferujete-li jednoduchý a čistý design bez rušivých elementů, můžete si vybrat kupříkladu jednu z následujících variant:

1. Wosh

Drupal template - Wosh

Wosh je přímo „ztělesnitelem“ čistoty, a přitom dokáže navodit příjemný nákupní prožitek. Šablona je vhodná pro všechny weby, bez ohledu na prodávaný produkt. Použití je velmi jednoduché a šablona rovněž disponuje několika předdefinovanými prvky. V případě potřeby lze využít doprovodnou dokumentaci. Web s touto šablonou bude plně podporovat potřebu SEO a je 100% responzivní.

2. ePro

Drupal template - ePro

Podobnou předešlé variantě je šablona ePro, která je rovněž čistá, elegantní a minimalistická. I zde můžete prezentovat produkty všeho druhu – od módy a doplňků až po elektroniku či nábytek, přičemž si můžete zvolit z pěti různých rozložení produktů. Za zmínku stojí možnost rychlého náhledu, jenž zajišťuje, že návštěvník nemusí opustit stránku, na níž se zrovna nachází.

3. Aqua

Drupal - Aqua template

V podobném duchu se nese i minimalistická šablona Aqua, která je perfektním řešením pro provozovatele lázní, kadeřnictví, holičství, wellnes centra a další podniky zabývající se krásou a zdravím. Šablonu lze snadno customizovat, a tudíž lehce dosáhnete požadovaného vzhledu. Samozřejmostí je plná responzivita.

4. Celia

Drupal template - Celia

Jste-li příznivci vintage stylu, jistě vás zaujme šablona Celia, kde každý z jejích elementů disponuje odlišným designem. Šablona nabízí více než 24 rozložení home page, responzivitu a plnou customizaci. Za zmínku také stojí integrované Google mapy, pomocí nichž můžete potenciální zákazníky informovat o lokalitě poboček.

5. Genteel

Drupal Commerce - Genteel

 

Další šablonou s elegantním designem je – jak již samotný název napovídá – Genteel. Stejně jako ostatní zmíněné varianty disponuje responzivním řešením, umožňuje vytvářet prezentace fotografií (slideshows) přes celou šíři webu, zahrnuje integrované Google mapy a sociální sítě pro efektivní rozvoj vašeho e-shopu a mnoho dalších prvků.

Oslňte na první pohled a zaujměte originálním a kreativním řešením

Máte-li v oblibě spíše nápaditější a barevnější řešení, zvažte některou z následujících variant, z nichž si určitě vyberete.

1. SShop

Drupal template - SShop-

SShopnápadité řešení, které zároveň nepůsobí nikterak přeplácaně. Je plně responzivní, umožňuje tvorbu slideshows na home page a díky modulu „Page Manager“ si můžete vytvořit customizovanou home page dle vašich představ.

2. eStore

Drupal template - eStore

 

Obdobně jako SShop působí i šablona eStore, jež vyniká svou efektivní strukturovaností. Je určena pro jakýkoliv web a díky nadefinovaným elementům pro online obchody, je rovněž vhodnou volbou pro váš byznys. Přizpůsobí se jakékoli šíři obrazovky, umožňuje tvorbu customizované home page a nabízí několik variant rozložení produktů.

3. Ovelty

Drupal template - Ovelty

Další dobře strukturovanou, a přitom barevnější variantou je šablona Ovelty, jejíž home page ihned navozuje tendenci k akci. Na výběr přitom máte šest různých rozložení. Její použití není nikterak limitované, tudíž můžete prodávat prakticky cokoliv, a díky responzivnímu řešení je vhodná pro všechna dostupná zařízení.

4. EShop

Drupal template - eshop

Chcete-li primárně komunikovat skrze grafické prvky bez zbytečného množství nadbytečných informací, pak je pro vás šablona Eshop vhodnou volbou. Díky své responzivitě a flexibilitě si ji oblíbí snad všechny maloobchodně orientované podniky. Budete-li požadovat customizaci určitého prvku, není nic snazšího než využití doprovodné dokumentace, v níž naleznete návod.

5. DrupalMag

Drupal template - DrupalMag

Podobnou, avšak graficky propracovanější alternativou je prémiová šablona DrupalMag. Její osobitý design ihned zaujme každého návštěvníka. DrupalMag patří k jedněm z nejpokročilejších šablon s moderním uživatelským rozhraním a celou řadou rozšiřujících funkcionalit.

Tímto výčet šablon z naší strany končí. Nicméně, vy můžete provádět další průzkumy možných šablon a vybrat si z nich tu, která je nejkompatibilnější s vaším předmětem podnikání.