Přejít k hlavnímu obsahu

Bezpečnost

Tvůrcům Drupalu záleží na jeho bezpečnosti. Z odborníků proto sestavili specializovaný security tým, jehož úkolem je průběžný dohled nad systémem a řešení aktuálních hrozeb. Díky tomu jsou drupalovské portály a weby neustále v bezpečí.

Háčky

Ačkoli na vodě může být háček nepopulární, ve světě Drupalu je a esenciálním základem všeho. Hook (česky tedy háček) přesně vystihuje, jak jádro Drupalu obsluhuje veškeré moduly. Při zpracování požadavku (zobrazení stránky, uložení článku, smazání přiloženého souboru,…) jádro postupně prochází seznam háčků a dává šanci každému povolenému modulu, aby se „zaháknul“ v případě, že modul tento háček implementuje. Háček jako takový si lze představit jako událost, např. hook_user_delete se volá při smazání uživatele.

Snadná implementace médií

Média vládnou světu a Drupal vládne médiím! Vytváření galerií, úpravy obrázků, drag n drop nahrávání, spolupráce se vkládáním videí mnoha poskytovatelů, audio přehrávače, exporty do RSS, dokonce i modul pro internetové rádio vysílání. K tomu přidejte spolupráci se sociálními sítěmi, moduly pro hodnocení obsahu a můžete si díky Drupalu vytvořit mediální portál. Na tohle je Drupal opravdu dobrý!

Logy: perfektní přehled o dění na webu

Správci webu obvykle mají rádi přehled o tom, co se s jejich stránkami děje. Drupal nativně podporuje logovací funkce pro rozmanitou řadu událostí. Můžeme tak lehce vidět přehled chybových zpráv (chyby 403, 404), ale i záznamy týkající se obsahu nebo chování uživatelů. V administračním rozhraní lze intuitivně filtrovat zprávy podle zaměření a/nebo závažnosti chyby. Administrátorům se tak výrazně zrychlí hledání příčin případných problémů.

Subscribe to bezpečnost

Chci vědět víc o Drupalu!

Chci vědět víc o Drupalu!