Přejít k hlavnímu obsahu

Jak jste si jistě všimli, všechno se nám tu na webu točí okolo Drupalu. Jaké jsou jeho výhody (je jich hodně), nevýhody (je jich málo), jaké máme verze, k čemu se hodí atd. atd.

Tato stránka by měla objasnit lidskou řečí, o co se vlastně jedná. 

Drupal patří do velmi početné skupiny řešení „Redakčního systému“ nebo také „Systému pro správu obsahu“. Druhý název vystihuje zaměření Drupalu velmi pěkně. Celé využití si můžeme ukázat na fiktivním příkladu.

Máte firmu zabývající se poskytováním účetnickými službami. Chtěli byste samozřejmě mít několik stránek s informacemi o tom, co děláte, kdo jste a kde sídlíte. Dále si chcete zvýšit autoritu vypsáním referencí. Protože jste moderní firma, která má ráda otevřený přístup, pořádáte pro své klienty školení a semináře. A jako lákadlo pro nové zákazníky na webu nabízíte ke stažení kvalitní formuláře (pro daňové přiznání).

A to je náš obsah. Je nutné ho spravovat, přidávat, odebírat neplatné formuláře, přidělovat oprávnění skupinám k přístupu k jednotlivým částem. S Drupalem se práce s tímto obsahem stává hračkou, otázkou momentu. Chcete-li najít všechny formuláře, které jste kdy na webu vystavili? Stačí vám 3 kliknutí myší a máte seznam tohoto typu.

To je samozřejmě základní princip redakčních systémů. Jak můžete vidět v našich referencích, velmi často se aplikuje mnohem sofistikovanější řešení. A právě z tohoto důvodu je Drupal tak oblíbený u mediálních, zpravodajských společností či u webových portálů státních institucí, které každý den vystavují nové informace. Chcete-li zjistit, jestli Drupal vyhovuje i pro vaše požadavky, neváhejte nás kontaktovat.

Ještě nám zbývá vysvětlit jednu část nadpisu – open source. Open source je přístup vývojářů k Drupalu. Je vyvíjen a vydáván pod licencí GNU GPL, lidsky řečeno je volný k používání ke komerčním i nekomerčním účelům i k modifikaci. 

Jak bylo zmíněno na začátku textu, Drupal samozřejmě není jediný software, který splňuje tyto charakteristiky. Ale my ho máme nejraději. Díky jeho modularitě a škálovatelnosti je vhodným pro malé weby a zároveň je ohromně výkonný pro velké portály.