Přejít k hlavnímu obsahu
DrupalCares Campaign

O DrupalCon

V květnu tohoto roku se měla konat již tradiční a edukativně zaměřená konference DrupalCon. Jejím cílem je především sdružovat jedince zabývající se problematikou Drupalu, aby sdíleli své zkušenosti či nové poznatky s obdobně smýšlejícími lidmi včetně profesionálů. Díky množství různých školení aj. slouží DrupalCon jako určitá vzdělávací platforma umožňující účastníkům rozvoj „drupalovských“ dovedností a – co je velmi důležité – představuje klíčovou akci Drupal Asociace pro získávání finančních prostředků sloužících k financování této neziskové organizace. Vedle Drupal Asociace se na organizaci podílí i celá řada nadšených dobrovolníků.

DrupalCon a COVID-19

Z důvodu současné pandemie koronaviru musela být květnová akce bohužel zrušena, a proto se Asociace – za účelem náhrady chybějících příjmů – rozhodla spustit globální kampaň #DrupalCares, aby tak nadále mohla podporovat všechny členy Drupal komunity. Za zmínku stojí fakt, že na tomto redakčním systému běží, mimo jiné, i takové organizace, jako jsou Lékaři bez hranic, UNICEF, NIH (Národní zdravotní institut) či CDC (Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí). Ty hrají důležitou roli v boji proti koronaviru, a je tedy více než nutné zajistit jejich adekvátní provoz a bezpečnost. Cílem kampaně bylo ve lhůtě 60 dnů vybrat 500 tisíc USD. To se jí však podařilo bezmála za polovinu této doby. Ač měla kampaň úspěšný start, její celkový úspěch akceleroval až příspěvek zakladatele Drupalu Driese Buytaerta a jeho manželky Vanessy​ ve výši 100 tisíc USD. Jednalo se o grant sloužící k navýšení příspěvků jednotlivých dárců. Zakladatele tohoto systému posléze následovala skupina Drupal společností z celého světa, kdy se nakonec podařilo každý darovaný obnos ztrojnásobit.

Zakladatel Drupalu Dries Buytaert

Zakladatel Drupalu Dries Buytaert

K 11.5.2020 přispělo do kampaně téměř 150 společností a přes 2 000 jednotlivých dárců a členů Asociace. Kampaň je však aktivní až do konce května, a je proto možné, že její výsledky budou ještě mnohem působivější. Chcete-li se dozvědět více či dokonce přispět, navštivte oficiální stránky organizace.

A co bude dál?

Díky vybraným příspěvkům se Asociace může opět věnovat svým prioritám, jako je červnové vydání nové verze Drupalu, v pořadí již deváté. Většina sponzorů Asociaci rovněž umožnila, aby jimi poskytnuté příspěvky vedle kampaně #DrupalCares použila i na zorganizování historicky prvního DrupalConu ve virtuální podobě. Ten nese název DrupalCon Global 2020 a jedná se o alternativní řešení, k němuž se Asociace uchýlila, aby svým členům poskytla nezapomenutelný zážitek z konference alespoň takto vzdáleně. Konat se bude v období od 14. do 17. července 2020.

DrupalCon Global 2020
DrupalCon Global 2020